Białe gołębie na ślub trójmiasto   Leave a comment

Spacerując po ulicach wielu miast włoskich nie można jednak zauważyć, że jest wiele gołębi, które spacerują wśród stojących na zewnątrz barów w poszukiwaniu okruchów lub latają nad głowami przechodniów. Przechodzenie gołębi stało się hasłem wielu włoskich miast, ale gołębie nie są jedynymi zwierzętami, które zakłócają spokój włoskich miast: niektóre miasta, szczególnie latem, muszą stawić czoła problemowi szczurów.


Rzym, właśnie po to, aby wzbudzić przykład, podniósł już ostrzeżenie nad szczurami: faworyzowane ciepłem i pojemnikami pełnymi odpadów, te letnie szczury wydają się rozprzestrzeniać się we włoskiej stolicy, zagrażając również pracy wielu właścicieli barów i restauracji, którzy często zobaczyć zwierzęta przechodzące między nogami swoich klientów. I to wszystko dzieje się w centrum miasta, w częściach miast, które zawsze są pełne turystów, jak Trastevere i Castel Sant’Angelo, gdzie szczury poruszają się również w ciągu dnia, sprzeciwiając się turystom, którzy odwiedzają miasto. Prawdziwa nagła potrzeba, która wymagała nadzwyczajnych środków zwalczania gryzoni.
białe gołębie na ślub trójmiasto
Niemniej jednak, jak powiedziano powyżej, szczury nie są jedynymi niepożądanymi zwierzętami zamieszkującymi włoskie miasta, na które wpływa również problem gołębi, które poza pojazdami chorobotwórczymi są również niebezpieczne dla budynków i pomników, ponieważ ich odchody nie tylko sprawiają, że są brudne , ale także powodują korozję powodując poważne szkody. Włoskie miasta podejmują wiele różnych działań w celu rozwiązania problemu i powstrzymania rozprzestrzeniania się tych ptaków, od sokolników do zakazu ich karmienia. Celem jest rozwiązanie problemu gołębi bez ich eksterminacji, ale powstrzymanie ich inwazji w sposób łagodniejszy. Zdaniem ekspertów nie ma nic wspólnego z katapultym, aby złapać gołębice, które były eksperymentowane w Barcelonie, a nie włoskim mieście, w którym liczba gołębi jest dziesięciokrotnie większa od normalnego poziomu. Technika stosowana w Barcelonie wbija gołęby w rodzaj sieci, a następnie ptaki są zabijane przez gaz. W miastach włoskich, szczególnie w większości turystów, zabrania się karmienia zwierząt, a sankcje mogą być bardzo wysokie, ale oprócz tych środków zapobiegawczych istnieją inne metody, które mają rozwiązać problem już istniejący.

Falcerze, na przykład, są bardzo poszukiwane, ponieważ mogą poruszać gołębi bez robienia im krzywdy. W teorii jastrzębie polują na ptaki, aby je zjeść, ale jastrzębie, które zwykle są używane do wyczyszczenia niektórych obszarów przed oblężeniem tych ptaków, są szkolone do ścigania gołębi, a nie do zabijania. Jeżdżenie gołębiom z centrów miasta oznacza uniemożliwienie im robienia ulic i pomników brudnych. Hawks zwykle zaczynają swoją „pracę” w nocy, kiedy gołębie powracają do ich gniazd, powodują zakłócenia i zmuszają ich do znalezienia innego miejsca, w którym się zatrzyma. Pierwsze wyniki można osiągnąć także po kilku dniach w biuletynie zarządzania przedsiębiorstwem, ale może to potrwać dłużej.

Reklamy

Posted Październik 28, 2017 by bobo8810 in Podstawy hodowli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: