Jak zaczynałem hodowlę gołębi   1 comment

Gołąb pocztowyChów gołębie lotne to pasja, którą zaraził mnie mój brt, który chował i lotował gołębie lotne. W naszym województwie coraz więcej ludzi zaczyna przygodę z gołębiami pocztowymi lub rasowymi. Gołąb pocztowy dysponuje specyficzne umiejętności psychiczne i fizyczne, które to pozwalają ptakowi wrócić z znacznych odległości wprost do swego gołębnika, w którym się wykluł. Gołębie pocztowe mogą wrócić z dalekich odległości 2 tys. km ze średnią prędkością 100km/h. W czasach wojny gołębie wykorzystywane były do przesyłania informacji. Wybitnie wyróżniające się gołębie zostały odznaczone medalami.

Budowa gołębnika dla gołębi pocztowych nie wymaga gigantycznych nakładów finansowych. Gołębnik możemy wybudować z desek albo cegieł warto też wykonać specjalną wolierę z siatki umożliwi to gołębiom wyjście na świeże powietrze z gołębnika. Siatka będzie zabezpieczała młódki jak i starsze ptaki przed atakami zwierząt. Gołębnik nie może być zawilgocony, nie mogą w nim wałęsać się szczury ani inne pozostałe gryzonie, które roznoszą choroby. Choroby gołębi mogą zniszczyć naszą całą hodowlę nad którą tak długo pracowaliśmy.

Odżywianie ptaków w stanie spoczynku jak w czasie lotów jest bardzo istotne musimy zadbać o należytą karmę, kukurydzę, pszenicę, grykę, słonecznik i witaminy zawarte w roślinach zielonych.

Posted Kwiecień 2, 2011 by bobo8810 in Podstawy hodowli

Tagged with , , ,

One response to “Jak zaczynałem hodowlę gołębi

Subscribe to comments with RSS.

  1. Witam, Nie znam sie wogóle na gołębiach ale od kilku lat co roku o tej samej porze przylatuje do nas gołąb siedzi okolo 2-tyg i odlatuje.Tym razem jest juz ponad m-c,i wcale nie wyglada na to aby odlecial.Nie jest zamykany bo siedzi pod daszkiem,karmiony i bardzo przyjazny bo chodzi za nami po calym podworku.Mam nadzieje ze nic mu nie jest i odleci.Jest zaznaczony kolorem rozowym i ma dwie opaski.

    Marlena Łyczko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: